Motoryzacja (7)

Drift Masters European Championship w Płocku

 

fotografia-plock

 

Read more...

Motorowodne Międzynarodowe Mistrzostwa Skuterów Wodnych w Płocku

 

 

motorowodne mistrzostwa skuterów w płocku 

 

Read more...

 

Red Bull 111 Megawatt 

Największa impreza hard enduro w Polsce odbyła się w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Na zawodników czekała 15 kilometrowa pętla, wyznaczona i przygotowana pod dyrekcją Bartka Obłuckiego - byłego zawodnika ścisłej czołówki Mistrzostw Świata Enduro. Zróżnicowana wysokość terenu, zmienne podłoże składające się z kamienistych sekcji i szybkich piaszczystych odcinków spowodowały, że każdy z zawodników miał możliwość zweryfikowania swoich umiejętności pod każdym względem. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania aż trzy okrążenia, co dało w sumie 45 km jazdy w terenie.

W kwalifikacjach wzięli udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści - blisko 500 zawodników. Oczy kibiców zwrócone były przede wszystkim na Tadka Błażusiaka , który po zaciętej rywalizacji z Brytyjczykiem Johnnym Walkerem dojechał do mety jako pierwszy. Taddy Błażusiak to jeden z najlepszych motocyklistów na świecie, ma na koncie wygrane we wszystkich największych zawodach Enduro Extreme. Polak pięciokrotnie triumfował w MŚ SuperEnduro i pięć razy z rzędu zdobył mistrzostwo Ameryki.

fotograf płock

Read more...

Written by

Monster Jam na Stadionie Narodowym 

Monster Jam – największe pokazy monster trucków na świecie zawitały do Polski na Stadion Narodowy. Dynamiczny show łączy rozrywkę i sport, wyścigi samochodowe kierowców, popisy kaskaderskie i ogromna moc monster trucków zapewniają niesamowite wrażenia widzom. Maszyny ważące blisko 6 ton, z silnikami o mocy 1500 KM mogą wybić się w górę na niemal 10 metrów, przelatując nad ziemią na odległość prawie 40 metrów.  

Oprócz samego występu na Stadionie Narodowym można było poznać kierowców przy okazji poprzedzającego imprezę Pit Party.

 

fotograf płock monster jam 

Read more...

Formuła 1 z Budapesztem w tle

 Lewis Hamilton z teamu Mercedes GP wygrał w niedzielę 27 lipca wyścig o Grand Prix Węgier, dziesiątą z 19 eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Brytyjczyk triumfował na torze Hungaroring po raz czwarty, podobnie jak w latach 2007, 2009 i w poprzednim sezonie. Za kierowcą Mercedesa zameldowali się Kimi Raikkonena i Sebastian Vettel, którzy na ostatnich okrążeniach stoczyli ze sobą zaciętą rywalizację.

       Przed startem Formuły F1 odbył się wyścig serii Porsche Supercub z polskim zespołem Verva Racing Team. Kuba Giermaziak na Hungaroring zajął trzecie, a Patryk Szczerbiński szóste miejsce w serii Porsche Supercup. Jednocześnie Giermaziak awansował na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Niedzielne popołudnie było najcieplejszym spośród wszystkich trzech dni weekendu F1 na Węgrzech. Żar lejący się z niebie nie ułatwił zadania ekipom i kierowcom. Powietrze rozgrzało się do 35 stopni Celsjusza a tor osiągnął 51 stopni.

     Weekend na torze Hungaroring warto połączyć ze zwiedzaniem Budapesztu. Niezbędne minimum to Wzgórze Zamkowe i Stare Miasto Budy wraz  z Kościołem Macieja i Basztą Rybacką , budynek Parlamentu, Bazyli św. Stefana i Plac Bohaterów oraz Most Łańcuchowy. Warto również wejść/wjechać na Wzgórze Gellerta, które oferuje fantastyczny widok na miasto zwłaszcza nocą.

fotograf płock

Read more...

Written by

Płock i Budmat Drift Show

Tegoroczny Budmat Drift Show to Trzecia Runda Driftingowych Mistrzostw Polski, ale również Pierwsza Runda Drift All Stars 2013. Impreza ściągnęła do Płocka czołowych polskich i europejskich difterów rywalizujących na torze dookoła Orlen Areny.

Gościem specjalnym był kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc wręczający nagrody zwycięzcom płockich zawodów.

Imprezę podobnie jak przed rokiem prowadził Marcin Prokop, którego wspomagał komentator sportowy Piotr Grąbkowski i prezenter muzyczny DJ Jankes.

Kibice mogli liczyć na mnóstwo atrakcji, poza przejazdami indywidualnymi i kwalifikacjami kierowców można było obejrzeć park maszyn z tuningowanymi samochodami oraz przejechać się drift taksówką.

W przerwach publiczność mogła podziwiać widowiskowe pokazy stuntu motocyklowego w wykonaniu Huberta Raptownego i pokazy tańca cheerleaderek z płockiej grupy Impresja.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie na podium stanęli:

1. Bartosz Stolarski – STW Drift Team

2. Alan Sinnott Drifting – Achilles Tires – Low Brain Drifters

3. Nigel Colfer – Marangoni Tyre (UK) – Aerokit

fotograf płock drift

Read more...